Aktualności

23.Kolejka Futsal Ekstraklasy 20.04.2019r.Sobota godz.15;00

kk szatany @21.04.2019

Udane dla bielszczan otwarcie rudy finałowej.

Mecz 23.Kolejki Futsal Ekstraklasy 20.04.2019r.Sobota godz.15:00 Centrum Sportu Rekord: ul.Startowa 13, 43-309 Bielsko-Biała

11.Alex Viana da Silviera Junior (REKORD BIELSKO-BIAŁA, bramka samobójcza),

REKORD: 1.Michał Kałuża,(84.Bartłomiej Nawrat), – 9.Artur Popławski, 20.Oleksandr Bondar, 10.Paweł Budniak, 21.Michał Marek, 27.Jan Janovsky (C), - 5.Kamil Surmiak, 6.Jan Dudek, 8.Tomasz Gąsior, 11.Alex Viana da Silviera Junior, 15.Wojciech Łasak, 23.Michał Kubik,
Trener: Andrzej Szłapa,
II Trener: Andera Bucciol,
Fizjoterapeuta: Dariusz Spisak,
Kierownik drużyny: Krzysztof Burnecki,

Piast Gliwice: 77.Maciej Rozmus – 3.Marek Bugański, 5.Jose Luis Santiago Gutierrez, 7.Sergio Parra Bonilla, 10.Marcin Grzywa, 11.Rafał Franz (C), 12.Dominik Śmiałkowski, 13.Przemysław Dewucki, 20.Michał Grecz, 32.Douglas Neutzling Ferreria, 98.Przemysław Szadurski,
Trener: Klaudiusz Hirsch
Fizjoterapeutka: Karolina Cieślik,
Kierownik drużyny: Miłosz Karski, Adam Tarczyński,
Sędziowali: Damian Grabowski (Wałbrzych), Robert Podlecki (Lublin), Czasowy - Kamil Szczołko (Lublin), Czasowy - Michał Rosołek (Bytom),
Transmisja TV: Sport Klub Polska:
Widzów: 300.

Pierwszy krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu został zrobiony, choć dobrze usposobiony Piast postawił dość trudne warunki gry. Pierwsze dwadzieścia minut nie do końca mogło usatysfakcjonować kibiców, momentami na parkiecie było dość... świątecznie. Owszem, sporo było walki i determinacji w obu stron, ale przełożenia na podbramkowe sytuacje, a tym bardziej liczne zdobycze bramkowe, na pewno to nie miało. Sporą szansę na udane otwarcie spotkania mieli „rekordziści” na początku 3. minuty – kontratak Artura Popławskiego i Pawła Budniaka próbował sfinalizować ten pierwszy, jednak piłka odbijając się od poprzeczki wyszła poza pole gry. O ile Maciej Rozmus w gliwickiej bramce pracy nie miał szczególnie wiele, to Michał Kałuża w zasadzie wcale, a z obroną tych strzałów, które do niego dotarły nie miał najmniejszych problemów. Kluczowa dla zmiany wyniku okazała się akcja z 18. minuty spotkania - P. BudniakMichał Marek i Alex Viana „rozklepali” defensywę gliwiczan i popularny „Magic” z bliska zdobył jedyną bramkę w tej części gry.

Równie twardo grały oba zespoły po zmianie stron, ale też więcej działo się w okolicach obu bramek, i co najważniejsze dla zgromadzonych w hali - padło zdecydowanie więcej goli. Pod koniec 24. minuty gliwickiej drużynie przytrafiła się strata w okolicy środka boiska, piłkę przejął Kamil Surmiak, efektownie ograł Marka Bugańskiego i strzałem w „długi róg” pokonał M. Rozmusa. Ten sam duet bielsko-gliwicki przyczynił się do trzeciego trafienia dla gospodarzy. Tym razem K. Surmiak zgrał piłkę do Alexa Viany, próbujący ratować w zasadzie beznadziejną sytuację M. Bugański interweniował tak nieszczęśliwie, że pokonał własnego bramkarza. Goście również mieli swoje szanse – z bliska m.in. strzelał Douglas Neutzling Ferreira – na posterunku był bramkarz miejscowych, w dość przypadkowy sposób w idealnej sytuacji znalazł się Sebastian Szadurski, ale fatalnie spudłował. Skuteczniejsi byli biało-zieloni, kiedy Oleksandr Bondar po rozegraniu autu strzałem z 10. metrów zdobył czwartego gola, stało się jasne że punkty zostaną przy Startowej.  Końcowe minuty to próba gry Piasta z wycofanym bramkarzem i w efekcie piąte trafienie naszych zawodników, tyle że tym razem samobójcze.

Zasłużona wygrana na początek rundy finałowej, w dodatku zapewniająca naszej drużynie minimum brązowy medal w sezonie 2018/2019 – to tak dla formalności, bo jak wiemy nie o to idzie gra w tym sezonie. Następne ligowe spotkanie bielszczanie rozegrają w Chorzowie za dwa tygodnie. Teraz pora na finał Pucharu Polski w futsalu, na razie czekamy na finałowego rywala – pierwszy mecz z Piastem Gliwice lub Gattą Zduńska Wola – już za tydzień.